Спогади випускників

Ігор Мись (1999 рік випуску)

Спеціаліст фірми Schaeffler AG (Herzogenaurach, Німеччина)


На кафедрі лазерної техніки та оптоелектронних систем я навчався у 1994-1999 роках. Широкий спектр знань, здобутих під час навчання, та особливо підтримка Ярослава Васильовича Бобицького відкрили мені у прямому значенні цього слова «Вікно у Європу»! Я мав змогу зробити експериментальну частину до своєї дипломної роботи в Університеті ім. Г.С.Ома (м. Нюрнберг, Німеччина). Це дало мені можливість використати теоретичні знання на практиці і влаштуватися після закінчення навчання у Львівській політехніці науковим співробітником на механічний факультет технічного Fridrih-Alexander Universität (Erlangen-Nürnberg). Під час роботи на цій посаді я застосовував на практиці теоретичні знання, здобуті на кафедрі лазерної техніки, в області лазерного зварювання металів в мікроелектроніці. Мав змогу публікувати статті на теми «Лазерне зварювання алюмінію та міді» у німецьких та міжнародних журналах. Брав участь у різноманітних наукових конференціях.

Через три роки я влаштувався науковим співробітником у Баварський лазерний центр, що є сьогодні провідною фірмою Німеччини в області лазерної обробки матеріалів. Тут ведуться дослідження практично в усіх напрямках застосування лазерної техніки: зварювання, різання, скрайбування металів та неметалів; розроблення оптичних та оптоволоконних систем, лазерна обробка біологічних тканин (медицина); застосування ультракоротких лазерних імпульсів; а також інші новітні застосування фотоніки.

Під час роботи у Технічному Fridrih-Alexander Universität (Erlangen-Nürnberg) та у Баварському лазерному центрі мені дуже знадобилися лекції, практичні та лабораторні заняття з прикладної оптики, лазерної техніки та конструювання лазерів, основ оптоелектроніки, а також лекції із застосування лазерів у різних галузях науки та техніки. Згодилися знання і практичні навики з юстування лазерів методом хреста, практичні заняття з використання п’єзоелементів, застосування програми «Призма». Згодилися і знання електронного мікроскопа, який ми вивчали на філії, і практичні знання, набуті при виконанні лабораторних робіт на НВО «Полярон» та фірмі «Укрлазер».

А лекції Дмитра Івановича Поповича стали дуже цінними для мене у подальшій моїй трудовій діяльності, оскільки з 2007 року я став працювати спеціалістом з розробки матеріалів на фірмі Schaeffler AG (Herzogenaurach, Німеччина). Ця фірма є світовим лідером з виготовлення підшипників та компонентів до автомобілів. У мої обов'язки входить вдосконалення матеріалів, покращення їх характеристик, розроблення нових матеріалів, а також дослідження розривів різноманітних з'єднань (у тому числі і лазерних швів).

Такій широкогранній моїй трудовій діяльності я завдячую ґрунтовним теоретичним та практичним знанням, здобутим на кафедрі ЛТОС у Львівській політехніці. Завдячую викладачам, які змогли з мінімальним на той час технічним обладнанням кафедри, уміло використовуючи філії, львівські підприємства, зв'язки із закордонними університетами, дати мені глибокі знання у різних областях застосування лазерної техніки та лазерних технологій. А найголовніше – вони навчили мене вчитися, шукати правильні і нестандартні рішення при розв'язанні технічних задач та постійно працювати над собою! Велике вам усім СПАСИБІ і низький уклін за вашу самовіддану працю!